Aktuality

Najafovi jsme v Islamabad Institute of Sonography zaplatili školení na ultrazvuk v Islamabádu, aby získal certifikát a jeho činnost v Czech hospital Arandu byla krytá i před pákistánským právem. Školení úspěšně absolvoval a získal certifikát. Blahopřejeme

Hory nás nezvou. Když se stane tragédie, nemůžeme se na ně zlobit, říkají horolezecké legendy Štěrbová a Jaroš

Poslechněte si rozhovor s horolezci Dinou Štěrbovou a Radkem Jarošem z vysílání Audioportu z Ještědu

Rozhovor Marka Ebena se slavnou českou horolezkyní. Rozhovor je možné shlédnout zde

Bohunka Fraňková nás teď vezme do Pákistánu. Jak žijí lidé v horské vesnici, která leží v nadmořské výšce 3000 metrů? Jak tam tráví zimu, když teplota venku klesne až na mínus 40 stupňů Celsia? Tohle všechno se dozvíte v její reportáži. Reportáž je možné shlédnout zde

Reportáž o našich aktivitách v Baltistánu, kterou natočila Bohunka Franková. Reportáž je možné shlédnout zde

Vánoční pozdrav 2018

Vážení a milí přátelé, příznivci Czech hospital,

období Vánoc je časem rozjímání a inventury srdcí. Dovolte proto, abychom Vám poděkovali za Vaši přízeň, bez které by nebylo ani této dobré zprávy. V roce 2018 se nám totiž podařilo v Baltistánu dokončit několik důležitých úkolů a my se chceme o radost z nich podělit i s Vámi: Po pěti perných letech jsme konečně předali internát pro školáky z hor do rukou vesnice Arandu. Opravili jsme také opěrnou zídku nemocnice, která se pod tíhou sněhu v roce 2017 částečně zhroutila a ohrozila stabilitu nemocnice. K našemu obrovskému překvapení náš přítel Dr.Niaz Ali, kterému jsme v roce 2012 zajistili stáž na oční klinice FN Brno, transplantoval v srpnu 2018 svých prvních 7 rohovek pacientům z hor. Již tradičně jsme zaznamenali, že ani v roce 2018 nezemřelo žádné dítě na zápal plic, ač jich v Arandu ročně stále onemocní v zimě desítky. Největší radost máme ale z toho, jak se od roku 2007 změnila situace v prevenci i faktické záchraně životů těhotných žen a jejich novorozenců díky systému, který jsme zavedli. Dovolte proto krátkou rekapitulaci: